TJ Město Zbiroh vs HC Chotíkov 2:13 (po třetinách: 0:5, 1:2, 1:6)

Využití přesilovek: 0:3, V oslabení: 0:1

Draxal

Hobl – Baar – Vostracký
Vlček – Setikovský – Ceperko
Hajný – Chytil - Martinec

V sobotu 14. ledna jsme vyrazili na půdu nováčka soutěže a posledního celku tabulky s jasným úkolem: připsat do tabulky povinnou výhru a vylepšit si skóre tak, abychom se více přiblížili průměru deseti vstřelených branek na zápas.

Hned od úvodu jsme roli jasného favorita začali potvrzovat a v druhé minutě udeřil Setikovský, který zužitkoval přečíslení dvou proti jednomu a parádní přihrávku od Vlčka. V sedmé minutě se prosadila první útočná formace, když si Vostracký udělal prostor v mezikruží a vymetl šibenici branky domácích. O minutu později potěšila trenéra využitá přesilovka. Hobl, jak je jeho zvykem, zatáhl puk za bránu, odkud našel před bránou nepokrytého Setikovského, který jeho nabídkou nepohrdl a zvýšil již na 3:0. Dvě minuty před koncem úvodní třetiny to bylo již 4:0, když se prosadil opět Setikovský, tentokrát ranou příklepem přes domácího obránce. Poslední slovo v úvodní třetině si vzal Beneš, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Po první třetině byl tedy stav 0:5 a domácí již zjišťovali, jestli lze utkání vzdát a prosili chotíkovské, ať sundají nohu z plynu.

To se však nestalo a hned v prvním střídání druhé třetiny se po krásné přihrávce od Ceperka prokličkoval až před brankáře Vlček a v zakončení se nemýlil.  Poté se již hra uklidnila, chotíkovští ubrali na úsilí a v polovině druhé třetiny musel lovit puk za svými zády i jinak do té doby bezchybný Hrubý. 1:6. Šestigólové vedení však Chotíkovu vrátil zkušený Radek Chytil, který zužitkoval práci Draxala a pohodlně doklepl do opuštěné klece.

Stejně jak začala druhá třetina, začala i ta třetí. Již po 13ti sekundách se prosadil podruhé v zápase Vlček, který dostal ideálně namazáno od Setikovského. Během pokračování třetí třetiny se ještě prosadili: Baar, Sedláček, Chytil, Draxal a Ceperko. Výsledek na konečných 2:13 upravil kapitán domácích Bihary půl minuty před koncem.

Zvláštní byl zápas především pro brankáře Davida Hrubého, který nebyl téměř v permanenci, ale naopak musel čelit několika samostatným únikům domácích. Na to bychom si měli dát do dalších zápasů pozor.

Příští utkání hrajeme v sobotu, 21.1. od 15:15 na domácím ledě, kde přivítáme dalšího nováčka soutěže, tentokráte nevyzpytatelné LUBY.
kontakt : hcchotikov@gmail.com