Vítej zlatý Hattricku - Hokejový klub Chotíkov

HC Chotíkov

Vítej zlatý Hattricku

K začátku sezony 2023/2024 jsme se jako hráči HC Chotíkov sešli na začátku srpna, čili měsíc a půl před začátkem soutěže. V týmu jsme přivítali opravdu zvučnou posilu. Vedení týmu se podařilo domluvit příchod Jaroslava Kracíka. 2 zápasy za národní mužstvo ČR, přes 600 zápasů v nejvyšší české soutěži mluví za vše. Jarda se s většinou týmu velmi dobře znal ze svých mládežnických let a tak neměl problém zapadnout do kolektivu.

Úvodní dva měsíce byly zaměřeny především na nabírání kondice a tvoření jádra týmu. Postupně se skládaly útoky a obrany. Místo v první obraně neochvějně držela stálice našeho týmu, Ondřej Bunda. K němu se letos připojil ještě vloni dres druholigových Klatov hájící Jan Waltr. Ten dostal jednoduchý úkol: Dohlížet na Ondru.

Do soutěže jsme vstoupili až na konci září výhrou 4:2 nad nováčkem soutěže, týmem ze Sušice. Říjen se nesl ve znamení 4 výher postupně nad Klabavou, dalším nováčkem z Holýšova, Klaustimberem a hlavně v Rokycanech, kde jsme se museli obejít bez celé řady opor a pomohli si i hráčem z B-týmu. Již od úvodu se ukazoval velký vliv Jardy Kracíka na výsledky týmu, kdy sbíral branky a přihrávky jak na běžícím páse. Do Vánoc jsme dále sbírali jen výhry a mohli si tak užít sváteční pohodu na prvním místě bez ztráty jediného bodu

Do roku 2024 jsme vstoupili špatnou nohou, když jsme v nekompletním složení utrpěli porážku v Rokycanech proti místní Klabavě. Toto byl náš nejhorší výkon v sezoně. Chuť jsme si spravili v následujících dvou zápasech, kdy Holýšov a Klaustimber od nás vyfasovali dohromady neuvěřitelných 33 gólů. Po 3 dalších výhrách následovala druhá porážka sezony v  Klatovech proti námi velmi neoblíbené Malé Vísce. Již tady jsme si byli vědomi, že tento soupeř by se nám v Play-off vůbec nelíbil. Jejich styl hry nám vůbec nesedí. Kord na jejich domácím ledě. Základní část jsme uzavřeli pohodlným vítězstvím proti Líním a těšili se na Play-off, do kterého jsme vstupovali z prvního místa po základní části a čekali soupeře, kterého nám měly určit čtvrtfinálové boje.

Ve čtvrtfinále se událo obrovské překvapení, kdy houževnaté Luby vyřadily třetí tým po základní část, Klabavu. A tak jsme na úvodní zápas semifinále Play-off vyrazili do Klatov hrát proti Lubům. Zde se hned v úvodní třetině předvedl náš první útok a po hattricku Jardy Hobla a jednoho gólu Jardy Kracíka jsme ovládli první třetinu 0:4. Zbytek utkání se dohrával a odvezli jsme si výhru 7:2, kterou jsme potřebovali potvrdit doma. Doma nám však Luby vůbec nic nedarovaly a o postup do finále jsme se strachovali až do poslední vteřiny. Nutno sportovně uznat, že jsme postoupili s velkým štěstím.

Finálovým soupeřem byl tým Rokycan, se kterým jsme se potkali ve finále i před třemi lety (v loňském roce se Play-off nehrálo) Ještě v polovině úvodního zápasu jsme prohrávali o dva góly, nakonec rozhodly nerovnovážné situace, kdy jsme dokázali využít dvě přesilovky a dokonce Lukáš Baar vstřelil branku  v oslabení a tak jsme si i přes závěrečný tlak odvezli domů výhru 4:3.

Do odvety jsme nastupovali, jak se sluší a patří. Do potemnělé haly, za šlehání plamenů, doprovázeni speciální nástupovou písničkou. První branku sice vstřelili hosté, ale ještě do konce první třetiny jsme dokázali skóre otočit. Postupně jsme si vypracovali až tříbrankové vedení, ale hosté dokázali senzačně zvrátit skóre až na stav 4:5. Za tohoto stavu by o mistrovi rozhodovaly nájezdy. Ty však odmítl opět Jarda Kracík, který prokázal své kvality a vyrovnal. Následně Rokycany zkusily hru bez brankáře, ale zachytili jsme rozehrávku a skórovali do prázdné branky.

Robert Záruba v Německu 2022 po gólu Davida Moravce do mikrofonu křičel: Vítej zlatý hattricku! My jsme si tuto dnes již legendární hlášku mohli po závěrečné siréně zopakovat. Kapitán týmu, Ondřej Bunda, převzal pohár za vítěze KSM – A, hráči dostali medaile a tuto výjimečnou sezonu jim budou připomínat i mistrovské kšiltovky se třemi hvězdami, symbolizující tři mistrovské tituly v řadě.

Nejlepším hráčem sezony byl pak na slavnostním plese chotíkovských hokejistů vyhlášen po zásluze Jarda Kracík, který opanoval kanadské bodování soutěže. Druhý v kanadském bodování soutěže byl Jarda Hobl a druhým nejlepším střelcem soutěže byl Honza Setikovský. Do první desítky kanadského bodování soutěže se dostal ještě Lukáš Vlček.
Autor článku: Jan Setikovský

verze webu 1.9